Metal Hammer Festival powraca!
Marilyn Manson główną gwiazdą MHF 2017!
Metal Mind Productions informuje, że powraca Metal Hammer Festival! Najnowsza edycja odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku, headlinerem festiwalu będzie jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych artystów sceny muzycznej - Marilyn Manson! Bilety w sprzedaży dostępne będą od środy, 23 listopada!
Najnowsza edycja MHF odbędzie się już po raz ósmy, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. TOOL, Korn czy Judas Priest.
METAL MIND PRODUCTIONS
zaprasza
METAL HAMMER FESTIVAL 2017
MARILYN MANSON
+ goście specjalni
21.07.2017 – Spodek, Katowice
Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
Loża - 375/ 395 zł
Sektory czerwone H, J – 250/ 270 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 200/ 220 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu – 170/ 190 zł
Płyta – 190/ 200 zł
Jeden z największych showmanów XXI wieku, muzyk, który od lat znajduje się w centrum zainteresowania mediów i fanów. Artysta, który plasuje się poza wszelkimi klasyfikacjami i umyka wszelkim stereotypom. Twórca charyzmatyczny i kontrowersyjny, perfekcjonista, którego koncert to nie tylko doskonałe kompozycje, ale i dopracowany w każdym calu spektakl na najwyższym poziomie, zaskakujący wręcz szokujący. Marilyn Manson pojawi się w Polsce w ramach promocji swojego najnowszego albumu,"Say10", który ukaże się 14 lutego przyszłego roku.
Marilyn Manson to sceniczny pseudonim Briana Warnera, który w 1989 roku wraz z Daisy Berkowitz stworzył zespół początkowo działający pod nazwą Marilyn Manson & the Spooky Kids, a który wkrótce przemianowany został na Marilyn Manson. Grupa zadebiutowała w 1994 roku za sprawą płyty "Portrait of an American Family", ale prawdziwy sukces zespół odniósł z następnym albumem, który ukazał się w 1996 roku, "Antichrist Superstar", płyta ta znalazła 7 mln nabywców na całym świecie. Kolejne albumy ugruntowały pozycję Mansona nie tylko jako świetnego muzyka, ale i najbardziej szokującego artysty na muzycznej scenie. Dotychczasową dyskografię grupy zamyka płyta "The Pale Emperor" z 2015 roku. Marilyn Manson na całym świecie sprzedał ponad 50 mln płyt, w samych tylko Stanach 8 studyjnych płyt znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów. W 2003 roku Manson został uznany przez MTV za 'jedynego prawdziwego artystę dzisiejszych czasów".
Oprócz Marilyna Mansona na scenie pojawią się również inne gwiazdy zagraniczne i polskie, o których wkrótce poinformujemy!
VIVA ITALIA! – Włoskie widowisko muzyczne
Żywiołowy i porywający spektakl muzyczny, powstały w wyniku sympatii do włoskiej kultury oraz radosnych i pełnych energii przebojów włoskiej sceny rozrywkowej.
Jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju koncert, który przeniesienie widzów do urokliwego San Remo, miasta nad Morzem Śródziemnym, gdzie od wielu lat ma miejsce znany na całym świecie festiwal włoskiej piosenki.
Bezapelacyjne włoskie hity: „Felicità”, „Ci Sarà”, „Volare”, „Sarà perchè ti amo”, „L`Italiano”, „Picola e Fragile” usłyszymy w zupełnie nowych aranżacjach, w wykonaniu włoskich solistów oraz orkiestry kameralnej. Koncert ten jest bowiem nowym spojrzeniem na dorobek włoskiej sceny rozrywkowej, łącząc w sobie nurt italo disco i hity prezentowane na deskach San Remo z dostojnym klimatem klasycznej oprawy.
Oczy widzów przyciągać będą natomiast żywiołowi tancerze i nowoczesne wizualizacje.
Nasz koncert to gwarancja relaksu, energii i fantastycznej zabawy, po której każdy będzie miał ochotę głosić włoskie „Dolce vita”!
W koncercie wystąpią:
Thomas Grotto - Pochodzi z Bolzano, ze słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 2004 roku. Jest niezwykle żywiołowy, pełen temperamentu - jak na Włocha przystało. Jego pasja to śpiew, perkusja i taniec - uczy salsy, bachaty, merenque. Wielokrotny uczestnik i laureat „Szansy na sukces” oraz finalista pierwszej polskiej edycji programu „X-factor”.
Marco Bocchino – Urodził się w Savona, w słonecznej Italii. W Polsce mieszka od 1997 roku. Marco to człowiek pełen zapału, wigoru i optymizmu. Swoje włoskie korzenie oraz talent muzyczny zaprezentował niejednokrotnie w takich programach jak Europa da się lubić (TVP2), Okno na Polskę (TVP Info), Jaka to melodia? (TVP1) oraz Kocham Cię, Polsko! (TVP2).
Maestosa Opera da Camera di Roma – założona w Rzymie orkiestra kameralna, składająca się z wybitnych wirtuozów instrumentalnych o międzynarodowym pochodzeniu.
Produkcja:
Francesco Colonelli
PRESTIGE CONCERTS Ltd
„VIVA ITALIA!” to:
● muzyka tylko na żywo!
● włoscy wokaliści
● włoska orkiestra kameralna
● włoski temperament
● popowy band
● wirtuozi instrumentalni
● multimedia
● unikalne włoskie brzmienie
● prawie 2 godziny fantastycznej zabawy
● międzynarodowa obsada
● niezapomniane artystyczne doznania
PROGRAM
1. Ti amo
2. Volare
3. Felicità
4. Ci Sarà
5. Sarà perchè ti amo
6. L`Italiano
7. Picola e Fragile
8. Acapulco
9. Mamma Maria
10. Susanna
11. Lo che non vivo
12. Su di noi
13. Mambo italiano
14. Tu Vuò Fa' L'Americano
15. Baila Morena
16. Quando Quando Quando
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie koncertu.
THE 3 TENORS – MULTIMEDIALNA WŁOSKA GALA OPEROWA
Listopadowa polska jesień jest często szara i przygnębiająca. Dlaczego więc nie ocieplić jej sycylijskim słońcem, gorącym temperamentem włoskich artystów i żarem emocji płynących z dźwięków arii operowych?
Wszystko to niesie bowiem ze sobą wyjątkowy koncert "The 3 Tenors", w którym na deskach polskiej sceny wystąpią trzej utalentowani włoscy tenorzy, obdarzeni wyjątkową barwą głosu, gorącym, włoskim temperamentem i pogodą ducha, będący godnymi następcami sławnych operowych mistrzów: Plácido Domingo, José Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego.
Wspólnie z muzykami włoskiej opery kameralnej ( "Maestosa Opera da Camera di Roma"), tenorzy przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper jak „Tosca”, „Traviata, „Rigletto” czy „Turandot", niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento” i wreszcie pełne emocji ludowe melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania „Czterech pór roku” wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego.
A wszystko to w otoczeniu wyjątkowych wizualizacji multimedialnych.
Wieczór z włoskim akcentem na długo pozostawi ciepło w sercach słuchaczy!
W koncercie wystąpią:
Adriano Gentili – urodzony w Lacjum. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Po wygranych w konkursach „Ibla Grand Prize” (2009) oraz „Primo Palcoscenico” (2010), zadebiutował w roli hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim. Jego kolejne role to: Fernando (Così fan tutte), Don Ottavio (Don Giovanni), Arlecchino (Pagliacci), Alfredo (Traviata), Rodolfo (La Boheme), Książę Mantui (Rigoletto) w Teatrze Valle w Rzymie.
Zajmuje się także muzyką współczesną, zinterpretował rolę Perdu w operze Shardana E. Porrina w auli Akademii Muzycznej św. Cecylii w Rzymie. W operze "il Ritmo e il Respiro" A. Taggea po raz pierwszy w historii wystąpił jako jedyny tenor solista.
Pierluigi Paulucci – urodzony w Rzymie. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Jego najważniejsze role: Gastone i Giuseppe (Traviata), Książe Yamadori (Madame Butterfly), Posłaniec (Aida), Maese Pedro (Retablo de Maese Pedro), Alexander Nevskij Siergieja Prokofjewa, Latający Holender Wagnera, Alfredo (Traviata).
Antonio Cantate – urodzony na Sycylii. Wykształcenie muzyczne zdobywał na uczelniach we Włoszech i w Szwecji, kształcąc się pod kierunkiem m.in. Nazareno Antinori, Nicola Martinucci, czy Carlo Bergonzi. Jego najważniejsze role: Kalaf (Turandot), Arlecchino (Pagliacci), Alfredo (Traviata), Ismaele (Nabucco), Mario Cavaradossi (Tosca).
Maestosa Opera da Camera di Roma – założona w Rzymie orkiestra kameralna, składająca się z wybitnych wirtuozów instrumentalnych pochodzących z całego świata.
Produkcja:
Francesco Colonelli
PRESTIGE CONCERTS Ltd
„THE 3 TENORS” to:
● muzyka tylko na żywo!
● włoski temperament
● włoscy tenorzy
● włoska orkiestra kameralna
● popowy band
● wirtuozi instrumentalni
● multimedia
● unikalne włoskie brzmienie
● prawie 2 godziny fantastycznej rozrywki
● międzynarodowa obsada
● niezapomniane artystyczne doznania
PROGRAM
1. “Lato” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
2. “Il lamento di federico” z opery “L'arlesiana”, F.Cilea
3. “Una furtiva lagrima” z opery “L'elisir d'amore”, G. Donizetti
4. “La donna è mobile” z opery “Rigoletto”, G. Verdi
5. „E lucevan le stele” z opery „Tosca”, G.Puccini
6. „Nessun dorma” z opery „Turandot”, G. Puccini
7. “Wiosna” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
8. “Mattinata”, pieśń neapolitańska, R. Leoncavalo
9. “Torna e Sorrento”, pieśń neapolitańska, E. de Curtis
10. „O sole mio” - pieśń neapolitańska, E. di Capua
11. “Adagio”, T. Albinioni,
12. “Mamma”, pieśń neapolitańska, C. Bixio
13. “Jesień” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
14. “Intermezzo” z opery “Cavalleria Rusticana”, P. Mascagni
15. „Libiamo ne’lieti calici” z opery “Traviata” G. Verdi
16. „Vesti la giubba” z opery „Pagliacci”, R. Leoncavalo
17. „Che gelida manina” z opery „La boheme”, G.Puccini
18. “Zima” – „Cztery pory roku”, A. Vivaldi
19. „Core n’grato” - pieśń neapolitańska, S. Cardillo
20. „Granada”, pieśń meksykaska, A. Lara
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie koncertu.
7 sierpnia/niedziela/ godz.17.00
Katowice – Miasto ogrodów. Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
Pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
Dobry wieczór, Polsko! An-nyeong-ha-se-yo, Pollaandeueo!
Wykonawcy:
Koreańska Orkiestra Akademicka
Pyung On Cha - dyrygent
Nuri Kim - sopran
Gayeong Kim - sopran
Soyung Yu - sopran
Jang Ji Won – instrumenty klawiszowe
Regina Gowarzewska - prowadzenie
Program:
Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 1
Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
Lee Heung Ryunl - A Baby Lives in the Island
Astor Piazzolla - Libertango
Leroy Anderson - Favourites
Lee Ji Soo - Arirang Rhapsody
Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92 cz. I
Richard Rodgers - Sound of Music
Klaus Badelt - Piraci z Karaibów
Jacques Offenbach - Opowieści Hoffmana – aria Olimpii
Charles Gounod - Faust – aria Małgorzaty
Frederick Loewe - My Fair Lady – piosenka Elizy
David Popper - Rapsodia węgierska
Wolfgang Amadeus Mozart - Wesele Figara – duet Hrabiny i Zuzanny
Franz Lehar - Wesoła wdówka – Duet Usta milczą
Giuseppe Verdi - Brindisi (Libiamo ne’lieti calici) z opery Traviata
7 sierpnia (niedziela, godz. 17) zapraszamy do sali koncertowej Instytucji Kultury im. K. Bochenek Miasto ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego 2 na koncert Koreańskiej Orkiestry Akademickiej, która odwiedza Katowice podczas swego europejskiego tournée po Niemczech, Czechach, Polsce, Węgrzech i Rumunii.
The Korea Academy Orchestra powstała w lutym 2013 roku. Założyło ją 10 nauczycieli muzyki z prowincji Gyeong-Gi. Obecnie zespół tworzy 70 muzyków. Nauczyciele z pracy w zespole czerpią nową energię i nowe przemyślenia dotyczące ich pracy dydaktycznej. Studenci w zespole kultywują ducha harmonijnej współpracy. Poza normalnymi koncertami orkiestra swymi występami uświetnia wiele lokalnych uroczystości oraz akcji rozmaitych grup obywatelskich. Stąd bierze się jej spory o bardzo zróżnicowany repertuar od klasyki do piosenek dla dzieci, od muzyki filmowej i jazzowej po popularną.
Funkcję dyrektora Koreańskiej Orkiestry Akademickiej pełni obecnie Pyung On Cha, który grę na fortepianie studiował w koreańskim Kyung Won University, a dyrygenturę w Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu. Był asystentem dyrygenta orkiestry Filharmonii im. L. Janáčka w Ostrawie, a potem orkiestr koreańskich w Jeju i Seongnam. Poza KOA, obecnie jest także głównym dyrygentem Bundang Musen Philharmonic Orcherstra.
Wraz z Koreańską Orkiestrą Akademicką wystąpią w Katowicach sopranistki - Nuri Kim, Gayeong Kim, Soyung Yu oraz Jang Ji Won (instrumenty klawiszowe). Przedstawią się nam w wielkiej klasyce europejskiej (m.in. Beethoven , Strauss, Piazzola, Offenbach, Mozart, Verdi , Lehar ), będziemy mieli również okazję wysłuchać kompozycje twórców z Dalekiego Wschodu oraz tradycyjną muzykę koreańską.
Bilety:
Bilet normalny 30.00 zł, ulgowy 21.00 zł
25.04.2009 roku w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESTRACJE w Miejskim Domu Kultury „BATORY” o godz. 17:00 wystąpi gwiazda muzyki bluesowej – Magic Slim
MAGIC SLIM & THE TEARDROPS (USA) Magic Slim to żyjąca bluesowa legenda, uosobienie "klasycznego bluesmana". Urodził się jako Morris Holt, w kolebce bluesa, w stanie Missisipi, 7 sierpnia 1937. Rodzice pracowali na farmie, którą dzierżawili. Żyli z tego, co wyhodowali u oraz z tego co wraz z dziećmi zarobili na zbiorach bawełny. To właśnie obsługując maszynę do odziarniania bawełny trzynastoletni Morris stracił palec. Przedtem zdążył objawić swe muzyczne talenty, śpiewając i grając na pianinie w kościele. Ponieważ po wypadku pianino z przymusu poszło w niepamięć, Morris z konieczności przerzucił się na gitarę. Jego pierwszy instrument był ręcznej roboty: składał się z wyciągniętego ze szczotki sznurka rozciągniętego na ścianie. Choć ceną za tę "gitarę" było lanie, Slim jakie dostał od matki za popsucie szczotki, to właśnie muzyczny chrzest bojowy, jakim niewątpliwie było granie na takim instrumencie, zapewne zdeterminował charakter jego muzyki: szorstki, "przybrudzony", bardzo naturalny, wyraźnie wskazujący na południowe korzenie. Stąd też ogromna prostota w jego graniu: Slim nie używa efektów tak popularnych wśród młodszych gitarzystów. Mówi, że gra na gitarze takiej, jak tysiące innych ludzi, a oryginalne brzmienie jest pochodną wkładanego w muzykę wyczucia, a nie osiągnięć techniki. Dziś jego charakterystyczny ton można usłyszeć zarówno w obskurnych knajpkach małych miasteczek Południa, klubach bluesowych w Chicago, jak i w wielkich salach koncertowych światowych metropolii.
Przełomem w muzycznym życiu Slima była odbyta w 1955 roku podróż do Chicago, wielkiego industrialnego ośrodka Północy. Wpisuje się ona w wielką afroamerykańską migrację: podobną drogę odbyły tysiące ludzi poszukujących lepszego życia. Morris pojechał, by grać z Magikiem Samem, którego znał z Missisipi. To od Sama dostał wskazówki co do gry na gitarze. Razem z nimi przyszedł przydomek: "Slim" dlatego, że Morris, przy wysokim wzroście, był w tamtym czasie bardzo szczupły, a "Magic" dlatego, że bardzo szybko się uczył wszystkiego, co mu Sam pokazywał. Najważniejszą radą była ta, by grać po swojemu, i unikać naśladownictwa. By szukać swojego brzmienia.
Slim wykonał zadanie w stu procentach: jest jednym z tych gitarzystów, których poznaje się już po pierwszych dźwiękach. Część tajemnicy kryje się w sposobie, w jaki Slim interpretuje technikę slide... bez użycia slide'u, czyli metalowej rurki używanej do "ślizgania się" po strunach. Slim, zamiast rurką, jeździ palcem. Niby takie proste, a jednak nikt nie potrafi tego brzmienia podrobić! Gitarzystom, chcącym je skopiować, nie pomogą długie godziny ćwiczenia - Magic nie ćwiczy, po prostu gra tak, jak czuje. Intuicji pozostawia też set listę: nigdy nie spisuje kolejności utworów przed koncertem. Wychodzi, gra jeden utwór, patrzy na reakcję publiczności, i dopasowuje repertuar do jej nastrojów. Zazwyczaj są szampańskie, a cała sala śpiewa i tańczy w takt muzyki. Naturalność i bezpretensjonalność są w cenie zawsze i wszędzie.